| Humanist a întrebat:

Ce parere aveti faptul ca la televizor sunt promovate numai personaje de genul Andreea Tonciu si Sanziana Buruiana ? Credeti ca acestea vor fi modelele pe care le vor lua tinerii din ziua de azi ? Eu sper ca nu . Am avut ocazia sa vad destul de multi tineri cautand carti cand m-am dus la o librarie , semn ca nu e chiar asa cum spun batranii ca tineretul e pierdut ... Intrebarea e ce facem cu generatia noua ? Vor avea de unde sa aleaga modele ? Pe cine vor admira ? Ce exemple vor lua ?

3 răspunsuri:
| GiveMeYourPussy a răspuns:

Mda. intr-adevar televizorul strica straight face dar in ziua de azi doar asta te invata. iar cand ajung fetele mari is pun silicoane si incepe cautarea de sponsor (vreo unu care sa o f*ta )apoi mareste miza la vreun pui de senator... nu stiu cine ne va conduce peste vreo 20 de ani dar cred ca nu va fi de bine straight face

| raluk27 a răspuns:

Poate ca astfel de personaje au ajuns sa fie promovate pentru ca tineretul a devenit din ce in ce mai superficial. Nu mai sunt apreciate inteligenta, caracterul, felul de a fi, ci doar aspectul fizic. La intrebarea cum ai vrea sa fie persoana ideala, 90% din raspunsuri incep cu "sa arate bine". In ziua de azi nimeni nu are rabdare sa afle cum esti tu de fapt, atat timp cat nu ai fundul suficient de ferm si sanii mari.

Răspuns utilizator avertizat