| Laurasweetgirl a întrebat:

Ce poti sa te faci daca esti la facultatea de stiinte-politice? Despre ce este vorba? Fara linkuri!

Răspuns Câştigător
| mar1aajjj a răspuns:

Dupa parerea mea, facultatea de stiinte politice este una foarte buna si de viitor.Te poti face politician ( se castiga destul de bine, mai ales ca in Romania politicienii fura de sting"). Faci materii precum "Istoria filosofiei, Istoria ideilor politice antice și medievale, Antropologie politică, Sociologie politică, Introducere în știința politică (I: Concepte fundamentale)". Studiezi politica mai mult. Daca crezi ca ai inclinatii spre asa ceva, sti sa comentezi sa administrezi si sa convingi du-te la aceasta facultate.