| AndreeaRoata09 a întrebat:

Ce premiu iau dacă îmi iese media 8 33?

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu media aia nu iei nimic. Doar dacă toată clasa e... grămadă

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru sierra1):

Aici contează și clasa, totuși să nu uităm că nu putem să numim oamenii " gramada" doar pentru o medie.
Nu toată lumea este priceput la matematica și romana, asta nu este ceva rău, poate se descurca mai bine la alte materii, tine și de preferințe, de profesori( personal am avut și o profa acum câțiva ani care nu dădea 10- ca este nota profesorului).
Ma rog, poate este vina și celor care nu se implica, dar sa nu uitam și ca sistemul de învățământ este la fel de 30 de ani încoace, la romana cel puțin se pot face suficiente schimbări.

| sierra1 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

A cât-a ești in clasă?

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru sierra1):

Am terminat de ceva timp, vorbeam din propria experienta și din alte lucruri auzite.
Și nu reflecta ce faci la școală cu cât ești de inteligent, as alege mai mult sa știu să ma descurc în viata, de cât să fac referate despre Mihai Eminescu, doar ca să primești acolo o nota laughing)

| sierra1 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

" Alexia999997777777777777: as alege mai mult sa știu să ma descurc în viata, de cât să... "

- dă-i 'nainte, nu te reținem

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru sierra1):

Nu era vorba de reținut, asta este problema școlilor, nu discuta despre lucruri importante ( ca să te ajute sa te descurci cu viata ta).
Deci da, zi frumoasa!

| ReddY25 a răspuns:

Nimic sad

| Nirvanaaa a răspuns:

La 8,33 poate o mențiune in cel mai fericit caz, acum depinde și de mediile colegilor tai de clasa.

| UserRo10 a răspuns:

Depinde a cata medie e in clasa. Daca e cea mai mare medie iei premiul 1

| AmandinaDragan a răspuns:

Daca ceilalti au peste 9 nu iei nimic.

| IonelaIasmina a răspuns:

Nu iei. Numai de la 9 la 9.50 iei mențiune, iar apoi premiul I, II, III.

| teclado a răspuns:

Nu o sa iei nici un premiu petru ca daca nu stii singur raspunsul la acesta intrebare

raspunsul este
depinde cat de multi au note mai mari de cat tine

Acum daca mai sunt multi inaintea ta
este exact ca la alergare
daca inaintea ta au mai trecut inca 12 persoane
iei premiul cicuciu
dar daca tu esti a doua persoana indiferent ce nota ai pti sa ai si 6
atunci iei premiul 2

nu conteaza cat de mari ai tu notele
importat este cati au note mai mari de cat tine

| aaanamariaaa a răspuns:

Pai depinde a cata medie e pe clasa. Ca dacă ai cea mai mare medie poți lua și premiul întâi. Dar dacă ai deja 4 sau 5 colegi cu media de 9, nu mai iei nici un premiu. Totul depinde doar de ceilalți colegi, daca mai are cineva media cât a ta, sau mai mica/mare.

| alindumitru083 a răspuns:

Este o medie bunicică. Nu cred că iei premiu. Depinde ce medii mai sunt în clasa ta.
Se va acorda premiul 1, 2 și 3 și mențiunile 1, 2 și 3. Dacă ai copii cu medii micuțe în clasă, poți să fi chiar tu cea care ia premiu.
De obicei, copilul cu mențiunea a 3 a adică ultima, are în jur de 8, 50-9, 50. Cum îți este norocul!

| omulcrestin a răspuns:

Cupa cu ****