| SomeBodyThatDoesNotMatter a întrebat:

Ce profil e bun pentru arhitectura la liceu? funda!

Răspuns Câştigător
| Diaste a răspuns:

Matematica-informatica sau matematica-fizica, dar asta inseamna neaparat sa iei meditatii in particular pentru desen tehnic si desen liber, sau poti urma un profil la liceul de arte dar asta inseamna sa iei si matematica in serios si sa faci ceva maditatii pentru desenul tehnic. Baftawinking

2 răspunsuri:
| SteauaNordului a răspuns:

Daca vrei sa dai la arhitectura fa un liceu cu profil de mate sau de desen.
Succes

| addyy a răspuns:

Matematica-informatica (nu neaparat intensiv, daca vrei limba straina alege filologia intensiv ) pentru ca ai nevoie de multa matematica, mai ales de cea in spatiu, si de desenul tehnic.