| KindKid17 a întrebat:

Ce profil e mai bun dintre Mate-info si Stiinte ale naturii? Informatica e nefolositoare in cazul meu ca nu vreau sa fiu programator, etc.

14 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Nu e obligatoriu bacul la info. Sunt la mate-info intensiv, stiu ce zic. Poti alege dintre info, chimie, fizica si biologie.

Daca nu vrei sa mergi mai departe pe info sau fizica atunci nu prea ai ce face la mate-info.
Totusi la atatea ore de info pe saptamana ar fi pacat sa dai bac-ul la bio sau chimie. Acum depinde de preferintele fiecaruia. Oricum... ideea e ca nu te obliga nimeni sa dai bac-ul la info.
Aprob ce spune ella.

| KindKid17 explică (pentru RainmakerX):

Ok, deci cred ca ma voi transfera la cealalta clasa. Sper sa ma integrez acolo, stii ca sunt mai timid happy Salut Blitz!

| RainmakerX a răspuns (pentru KindKid17):

Salut!
Cealalta clasa fiind mate-info sau?

| KindKid17 explică (pentru RainmakerX):

Nu, este Stiinte ale naturii! Sunt si multe fete acolo

| RainmakerX a răspuns (pentru KindKid17):

laughing Gata, am inteles. La capitolul fete ai dreptate... Oricum, si cei de la mate-info pot merge "cu colindatul" pe la alte clase tongue

Glumesc, succes in continuare!

| KindKid17 explică (pentru RainmakerX):

Mersi! La fel iti doresc si tie! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinand cont ca nu te intereseaza informatica, poti merge linistit pe stiinte ale naturii. Iti poti dezvolta o cultura generala vasta in privinta altor materii, pe care le vei face mai aprofundat(in lipsa orelor de informatica).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate-Info este un profil de unde te primeste la absolut orice facultate, este un profil foarte bun!

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Orice facultate te primeste indiferent de profilul pe care l-ai facut laughing. Sa-mi arati si mie una care primeste doar elevi care au urmat un anumit profil. Ei se axeaza pe nota de la bac, rareori pe mediile din liceu sau pe examenul de admitere happy

| And456 a răspuns:

După parearea mea, profilul matematica informatică este mai folositor pe viitor deoarece în IT sunt multe lucruri de munca care sunt platite bine, dar dacă tu spui ca nu îți place informatica, du-te la știinte ale naturii. Și acest profil este foarte bun, mai ales dacă ai vrea sa te duci la medicina și nu numai. Dacă te descurci la biologie, chimie și fizica alege stiintele.

| KindKid17 explică (pentru And456):

La mate info dau obligatoriu bac si la info nu? Suntem si putini in clasa acum. doar 15 laughing Destul de nasol ca unii colegi is foarte "toxici". Te fac de ras si spun minciuni despre tine. asa e in clasa asta in care sunt...

| And456 a răspuns (pentru KindKid17):

Da, dai obligatoriu bac la informatică. Dacă spui ca, colegii tăi de clasa sunt "toxici" si dacă nu îți place informatica, atunci transfera-te, dar alege sa te duci tot pe real, căci vei avea mai multe posibilitati pentru viitor. Alege ce îți place!
PS: eu sunt la mate - info și am niște colegi super!
Succes pe mai departe!

| KindKid17 explică (pentru And456):

Caz fericit la tine daca colegii sunt de treaba, asta caut si eu happy

| Ella21052003 a răspuns:

Sincer,eu cred ca stiinte ale naturii este mai folositor, mai ales daca nu stii sigur ce vrei sa faci! Acest profil urmeaza si romana si matematica, dar nu rateaza nici fizica, chimia sau biologia. Oriunde ai vrea sa te duci, nu vei avea probleme caci le ai studiat pe toate. E naspa daca faci mate info si apoo te razgandesti si brei sa te faci medic sau sa lucrezi in turism sau de genul asta. Din punctul meu de vedere stiintele naturii este un profil de "mijoc". Si in plus daca vrei sa te faci programator, poti sa faci si aia cu putina munca