| stelistu720 a întrebat:

Ce profil sa aleg dintre mate-info si stiinte ale naturi? mie imi place
matematica,biologia,informatica, chimia si la fizica sunt probleme in rest la celalalte sunt bun. vreau doar sfaturi.dau funda la cele mai bune raspunsuri tot cu argumentarea

3 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

De obicei la chimie-biologie merg cei care vor ca mai departe sa mearga la medicina/farmacie.
Mate-info iti ofera mai multe oportunitati pentru viitor.

| AnnaMaria27 a răspuns:

Buna, stelistule! :-))
Eu te-as sfatui sa alegi mate-info, deoarece ai mai multe optiuni pe viitor, la alesul meseriei! Dar si profilul stiinte ale naturii este o alegere buna deoarece cu ajutorul ei poti deveni un bun medic ca biologia si chimia sunt bazawinking
Acum ramane spre alegerea ta, doar tu stii la ce te descuri cel mai bine! big grin Succes

| anuskgalusk a răspuns:

Of pai aici trebuie sa te gandesti bine, pentru ca viitorul tau e in joc. parerea mea este sa alegi mate-info, prt ca poti sa faci multe lucruri cu viata ta. doar o opiniesmug