| RealTime a întrebat:

Ce profiluri de liceu exista?(daca se poate sa imi ziceti si care este cel mai usor dintre acestea)? Rog Seriozitate

2 răspunsuri:
| Bowl a răspuns:

Mate-info,filologie,stiinte ale naturii,stiinte sociale,electrica, mecanica fina, si mai multe(unele au si optiuni ca si bilingv engleza sua intensiv X)

| yyyyy a răspuns:

Depinde. Exista liceu teoretic care cuprinde profilurile uman si real. cel uman-filologie si stiintele sociale si cel real-mate info, stiinte ale naturii. apoi liceu tehnologic : turism si alimentatie, designer vestimentar, mecanica si parca un alt liceu dar nu stiu cum se mai numeste care avea urmatoarele profiluri: vocational, ceva legat de preoti, apoi de sport, militar. acestea sunt toate. Acum depinde si de ce medie ai. Daca ai avea o medie mai mare peste 8 si ai putea intra la un liceu teoretic de pe parerea mea cel mai usor profil ar fi filologia. apoi daca e tehnologik ar fi turism si alimentatie iar daca vrei la celalat liceu as prefera ceva de sport. acestea licee : teoretc, tehnologic si celallalt se numesc filiere. in orice ora exista aceste licee mai ales cel teoretic si cel tehnologic. in acelasi oras poate fi mai multe licee teoretice, tehnologice. depinde

Întrebări similare