| wolfer18 a întrebat:

Ce programa de matematica vi se pare(sau vi s-a parut) mai dificila? Cea de clasa a 9-a? sau din clasa a 10-a? Cat despre chimie? Ce puteti spune? Care e diferenta intre cele 2 clase?

Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

Mai grea mi s-a parut clasa a noua cu formulele alea muuuuuuuulte de trigonometrie. Clasa a 10-a mi s-a parut cea mai usoara matematica din tot liceul. La chimie eu intr-a 9-1 si a 10-a am facut chimie anorganica, nu prea imi place, dar nici nu-mi displace. Tot clasa a 9-a mi s-a parut mai grea, cu configuratiile alea electronice si cu traiectoriile elctronilor... hypnotized

1 răspuns:
| Dena01 a răspuns:

Eu acum am trecut pe clasa a 10a, deci nu sunt in masura sa ma aflu sa comentezlaughing
Dar, la matematica am inteles ca vom continua cu functiile-deci tot cam acelasi lucru facut in sem 2 dintr-a 9a, doar ca normal ca mai dezvoltat. La chimie, noi am facut intr-a 9a ch anorganica, acum incepem ch organica si am inteles ca desi e mai importanta cea de acum-mai ales pentru mine, care vreau sa merg la medicina- e mai grea decat cea din anul anterior-plus ca vom avea formule si denumiri dintr-alea luuungi si complicate.

Si insasi clasa a 10a e foarte grea datorita volumului de informatii care trebuiesc asimilate si blabla - ce mi s-a spus si mie tongue