| madalina_6188 a întrebat:

Ce proprietati are alcoolul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secretul alcoolului sta in cantitate. In cantitati mici te ridica, daca treci peste un prag te distruge. Problema-i ca pragul devine prea usor de trecut dupa ce incepi sa bei. Asa ca mai sigura e abstinenta.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cel mai bun antidot pentru prieteni, iubita, serviciu.adica...te scapa de ei. laughing

| christabell a răspuns:

Ca nu conserva creierul!

| psiholoaga a răspuns:

Intr-o comedie draguta, un schimb de replici pe tema asta. Pustiul, de 14 ani, care nu avea voie sa bea, s-a imbatat si poarta un dialog cu unchiul sau cel betiv si petrecaret, in baie, deasupra wc-ului. Unchiul: alcoolul e otrava! Pustiul: Si daca e otrava, tu de ce il bei? Unchiul: Pentru ca sunt niste chestii in mine pe care vreau sa le omor!
Alcoolul... dezinfecteaza folosit extern, ucide neuronii, folosit intern, scade pragurile de inhibitie, adica te exprimi mai usor (mai ales non-verbal, verbal e cam greu dupa cateva pahare de vin), amorteste simturile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotia: Esti un betiv infect!
Sotul: Ba pardon, draga, alcoolul dezinfecteaza...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este tare. tare bun. te face dependent. si te distruge.intai familia, prietenii apoi serviciul, casa, si dupa aia persoana.

| madalina_6188 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri, mai ales tu furni, m-ai ajutat mult