| 4evergentleman2023 a întrebat:

Ce-s cu unele tipe de sunt asa de nesimțite și arogante, nemernice? Am fost azi sa îmi iau napolitane de la magazin și una părea sictirita când m-a văzut, parca ii era scârbă ca ma vede! Ce e în neregula cu unii oameni? O fi ca merg prea des la magazin? Totuși asta nu ii da dreptul sa aibă un comportament asa respingător sa fie sictirita! Eu a dreptul pe banii mei și de 3 ori pe zi sa fac cumpărături atâta timp cât sunt civilizat! Voi ce ia-ți spune sau v-ati vedea de treaba? Și una mai matura tot rade când ma vede vorbește exact cu tipa asta de mine și începe sa rada! De ce unii oameni sunt atât de nesimțiți, tâmpiți? Cu aia tânără m-am certat odată ca nu a vrut sa vina sa ma servească stăteam 5 minute acolo si ea era o partea cealaltă la mezeluri, m-a văzut putea sa vina sa ma servească statea la bsrfa cu colega ei! Unii oameni și-o cam cauta cu lumânarea așa de gunoaie sunt ca ei te provoacă ca ulterior tot ei sa pice victime și tu agresor, vinovat,asa oameni nu știu cum ii mai tine pământu asta tot mai mulți sunt de ăștia! Oameni maturi cu minte de copii, și maturii vad ca sunt prosti la caracter,abjecti! Sa fie ca zi de zi cumpăr cate ceva? Și deja le e lehamite? Dar e dreptul meu sa cumpăr de câte ori vreau eu!
Cum sa procedez ca și eu stau prost cu nervii de la jocurile de noroc, cam ma aprind repede nu suport oamenii nesimțiți cu figuri în program!

Răspuns Câştigător
| LaviniuA a răspuns:

Du-te si tu mai rar daca nu le suporti. Eu de exemplu merg sa-mi iau mancare de 3 ori pe luna. Unele alimente rezista luni de zile ca au conservanti.
Si pe aici mai apar unele vanzatoare mai ciudatele asa. Alea pe tura de noapte mai ales vorbesc tot felul de aiureli, il mai baga si pe Dz in discutie, mai fura si cativa lei acolo cand se poate laughing adica scaneaza un produs de doua ori cand e bonul mai lung ca nu se vede laughing
Extra pont: aprinde o lumanare la biserica sa se intelepteasca si baga un acatist happy

38 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Cand oi lucra si tu pe minim pe economie, sa stai in picioare la toti oameni, sa le zambesti fortat, sa faci x lucruri pentru salariu ala mizer, si patronu sa iti mai dea te miri ce de facut, o sa intelegi.Nu, nu lucrez ca vanzator, doar ca am lucrat in domeniu si stiu ce inseamna!

| 4evergentleman2023 explică (pentru Liviu):

Nu e de asta una e chiar nesimțită și e femeie matura dar are un caracter mizerabil, trebuie sa evit coardele ca nu au respect.

| Liviu a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Crede-ma, nu e usor sa lucrezi la spatele tau cu sef, mai ales in comert. Stiu ce spun, cineva care lucreaza in comert poate sa iti spuna cat de obositor mental e. Cel mai greu lucru, e cu omul, intelegi?! Tu poate ai picat la zar, restul au enervato suparato etc, si tu ai picat la zar. Gandeste-te ce inseamna sa lucrezi 8 ore in, schimburi, si sa vina sa te frece unu si altul, ca vrea aia, ca nu vrea aialalta, ca sa razgandit etc.Si tu ai dreptate, nu trebuie sa fie scarboasa.Du-te in magazinele mari, mall-uri pe la mijlocu zilei, pana sa se schimbe tura, gen 11 - 12. Si uitete la oameni, sa vezi ce oboseala e pe ei, si parca-s zombii. Tu ai dreptate cu ce spui, insa incearca sa intelegi ca suntem oameni, cu banu tau, da, faci ce doresti, insa e dureros. Din cauza locurilor de munca, anumite persoane sunt obligate fortate sa se complaca intr-un mediu toxic.Un om nu poate da randament ridicat intr-un mediu toxic.

| 4evergentleman2023 explică (pentru Liviu):

Nu are legătură cu oboseala boss ci vu caracterul ei mizerabil, e o nesimțită ordinara dacă avea 20 de ani mai ziceam dar are peste 40. Probabil ca am mers prea des și sunt văzut aiurea în zona ca nu muncesc am atacuri de panica in public, merg la pacanele dar asta nu le da dreptul sa fie tâmpite, dacă îmi pun si eu mintea începe sa le ia dracu nu le convine ar merita ele ceva nu zic aici, sunt tâmpite la caracter nu e vorba de oboseala ca asta înțeleg ca am lucrat și eu puțin și e greu ce fac ele nu e greu eu caram toată ziua și eram și la casa câteodată.

| Liviu a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Vrei sa intri intru-un grup de anxietate pe wapp?! te pot invita happy

| 4evergentleman2023 explică (pentru Liviu):

Ai anxietate?

| Liviu a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Am avut atacuri de panica in copilarie si anxietate.Sunt admin pe un grup de wapp de anxietate, daca vrei iti pot da invitatie in privat.

| 4evergentleman2023 explică (pentru Liviu):

Mersi de invitație dar nu o sa îmi rezolv asa problema happy nici nu e ok dacă ai anxietare sa vb despre anxietate trebuie sa fi axat spre alte chestii nu sa o dezbați, cu un psiholog e altceva dar când vb de asa ceva nu mai ești în prezent ci trecut și viitor automat acolo te duce vb despre acest subiect. Ma bucur ca ai scăpat, unii nu au norocul asta nici cu tratament.