| viatadecacatt a întrebat:

Ce sa fac? Sunt la mate info i dupa semenstrul 2 as vrea sa mut pentru ca aici se insista pe fizica, mate si info si eu nu prea am habar la ele, nu le inteleg, m-am dus la profilul asta pentru ca sa cad in clasa cu multi dintre fostii colegi, ii cunosc aproape pe toti, am fost in aceeasi scoala.mai ales ca dam si teze.as fi vrut sa ma mut la filologie dar intr-un fel nu vreau pentru ca m-am obisnuit cu colegii mi-ar fi greu sa ma uitthinking

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Ce e mai important? colegii sau media la bac? gandeste-te foarte bine. daca nu te descurci muta-te. n-are rost sa te omori atat daca nu sti mate, info si fizica.

| LNK a răspuns:

Salut!
In primul rand vreau sa-ti spun ca ai facut o mare greseala. Te inteleg, si mie imi este dor de fostii colegi, dar decat sa stai la Mate Info si sa iei note mici, nu e mai bien sa te duci la Filologie unde poti sa iei note mai mari? Nu conteaza colegii, bineinteles, puteti tine legatura, dar daca mai ramai pe acest profil gandeste-te ca iti poate afecta cariera. Si cand am spus ca nu conteaza colegii, ma refer la faptul ca ei nu sunt mai importanti decat viitorul tau.
Asa ca sfatul meu este sa te muti la Filologie, pentru ca acolo e mai usor. (Nici eu nu ma inteleg cu matematica si fizica laughing) Iar cu restul colegilor poti tine legatura foarte usor : ID-uri, numere de telefon, va mai intalniti in timpul liber.
Sper ca ti-am fost de folos.
Pa-pa si succes in alegerea variantei care o crezi cea mai potrivita pentru tine. happy

| Gicone a răspuns:

Pai ar trebui sa lasi colegii si sa te gandesti la ce vei face in viata! Daca o sa iei numai note sub 5 din cauza ca nu est bun la mate-info nu ti-ar conveni. inplus va intalniti in pauza. si ca sa te muti la alt fprofil la aceeasi liceu fa plangere la director/directoare!

| perceive a răspuns:

Oaaaauuu! tu chiar n-ai minte! deci nu le intelegi, dar totusi, mergi la ele, doar pentru colegi? o sa PICI! si sa stii ca o sa-ti fie mai greu la acest profil cu celegii, decat la filologie sau ceva mai simple si fara colegi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai colegii nu ai sai uiti pentru ca ei vor ramane mereu in sufletul tausi in primul rand trebuie sa faci ce crezi tu de cuviinta pentru viitorul tau.succes pe mai departe.