| dianna92 a întrebat:

Ce sanse am sa intru la buget cu media de admitere 9.50? Avand in vedere ca anul trecut, la aceiasi facultate, ultima medie la buget era de 9.47? Adica se presupune ca anul asta a fost o rata mai mica de copiere, fiind si camere si profesori mai vigilenti. Anul trecut, desi au fost camere, nu au fost peste tot in tara si au fost medii mai mari in centrele unde nu au fost camere.

5 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Dianna, te felicit pentru media de admitere 9, 50 si iti doresc mult succes in studentie si in viata! Bafta!

| AndraNicoleta a răspuns:

Buna. Nu te lua dupa mediile de anul trecut. La facultate nu se inscriu numai candidati care au dat anul acesta bac-ul. Si oricum...se vor mai retrage multi, asa ca chiar daca intri la taxa poti avea sanse sa fii urcata automat la buget.
Eu zic sa incerci, mai ales ca, din cate stiu eu, sociologia are cele mai mici taxe de inscriere.

Mult succes in continuare!

| Shatteredx a răspuns:

Stii bine c-o sa intri draga, anul asta au picat si mai multi. La ce facultate?

| dianna92 explică (pentru Shatteredx):

Sociologie vreau, sa merg pe resurse umane ca asta ma intereseaza in principal. Nu stiu, si anul trecut au picat multi. Ce note ai luat la bac? Eu 9 la romana (dracu stie de ce mi-au scazut un punct si nu am timp de contestatie), 10 la istorie si 9.70 la filosofie.

| Shatteredx a răspuns (pentru dianna92):

5,40 la matematica, 9, 35 la romana si 9 la geografie. Matematica m-a nenorocit happy