| faaalyoana a întrebat:

Ce sanse am sa muncesc ca asistent medical in Anglia? O sa termin facultatea de 4 ani de asist medic gen din cadrul univers de med de la mine din oras.

Stiu engleza mediu, dar as vrea sa ma pun pe invatat, iar experientza minima o am ma refer practic.( am facut ceva practica voluntara prin spitale)

Is multe acte de facut, stiu, stiu. Dar as vrea sa stiu niste puncte pe care trebuie sa le ating.

Cunoasteti, sau aveti in fam vreo ruda care a plecat de aici cu contract? Firmele astea de recrutare numai sunt de incredere, si nu stiu ce sa fac...

Sunt f neincrezatoare, si ma simt neputincioasa deoarece stiu ca e greu. Da parca si in ro salariile sunt f mici...si...

As vrea un sfat!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Cu o asemenea meserie ai foarte multe sanse sa-ti atingi scopul. In unele spitale mari din capitala am vazut adesea afise cu locuri de munca de profil medical care se cauta concret in afara.