| Anonim019382 a întrebat:

Ce se întâmplă daca intri la un liceu "prost"? Chiar înseamnă că ti-ai distrus viitorul? Am dat evaluarea la romana miercurea asta si simt ca a fost un eșec. Eram foarte sigura ca iau 8, dar din moment ce m-am uitat pe barem realizez ca sunt șanse sa nu iau nici 7. (am scris foarte urat, am multe tăieturi si am înțeles ca este foarte greu sa primești punctajul maxim de la un corect la ex, mai ales la subiectul 2). Ce se întâmplă daca am medie mica? (practic daca as lua 6, 8 la romana, mi-ar trebui un 9 la mate ca sa am măcar 7.9 =/ faza e, ca niciodată nu am fost buna la matematica si e greu de imaginat așa ceva, (plâng). Deci cu toată sinceritatea, sunt distrusa dacă intru la un liceu prost? E adevărat că acolo sunt numai bombardieri si toate specimenele? Dacă ma mut, o sa mai conteze nota de la examen luată? Sunt disperată in adevăratul sens al cuvântului... Azi la 8:30 am examenul la mate si eu stau sa învăț, sperând ca pot face ceva.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseamna nimic, deoarece poti invata si la un liceu mai slab, fiind primul din clasa, avand aceeasi sansa sa intri la facultate ca oricare altul de la orice alt liceu.

| Violleta2022 a răspuns:

Sincer asa fiu chiar nu inteleg de ce ai fi disperata, sau de ce ai plange, fiindca nu ti-a facut nimeni nici o nedreptate, tu fiind singura care ai ales sa nu inveti si te-ai dus nepregatita la examene.
Aici se vede clar cine este constiincios, cine invata cine nu-si bate joc de scoala si cine acorda seriozitate maxima examenelor.

| VoidEternal a răspuns:

Nu e sfârșitul lumii. Poți învăța oriunde dacă ești responsabilă.

| ioana748 a răspuns:

Nu are importanță de unde iei bacul.

| adryang78 a răspuns:

Așa-ziși bombardieri sunt peste tot, nu te mai stresa. Nu este un capăt de țară dacă nu intri la liceul vizat, poți învăța oriunde. Liceul este doar o etapă, după liceu poți urma orice facultate dorești, indiferent de profilul liceului.
Baftă!

| LisaJulie a răspuns:

De poți transfera la liceul dorit dar ai nevoie ca media ta generala sa fie egala cu media de admitere! Fii fără grija, liceul nu contează, nu te întreabă nimeni ce liceu ai făcut

| andreispeed250 a răspuns:

Poti invata si la un liceu mai slab sau ulterior te poti muta.

| Mirunamaria67 a răspuns:

Te poți transfera după un modul dacă dai examenul de diferențe, dacă nu îți place acolo și vrei la un liceu mai bun.