| king5151 a întrebat:

Ce se intampla daca nu am o carte cand predau cartile?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fii pregatit sa o platesti.

| Sn4k3 a răspuns:

O platesti.

| ZappyTv69 a răspuns:

Nimic. Nu e nimic, explici frumos că ai pierdut o.

| king5151 explică (pentru ZappyTv69):

Am inteles ca nu iti mai da cartile la inceput de an sau te pune sa o platesti

| SingleForOne a răspuns (pentru king5151):

În cel mai general mod, ar trebui sa o plătești. Dar să spună că nu vei mai primi cărți la începutul de an, mi se pare ceva foarte absurd și prostesc. Este contraindicat să facă acest lucru, deoarece fiecare școală este obligată să ofere manuale copiilor din școala generală. Nu cred că o școală (profesori și director) poate impune o asemenea regulă, ar avea o putere care nu ar trebui să aparțină lor, și probabil să fie ilegal să nu acorde manual.

| ZappyTv69 a răspuns (pentru king5151):

Sunt false chestiile astea. Eu in a 7-a mi-am predeat manualele fara vreo 3-4 și nu era nimic, oricum sunt in plus

| rumi36 a răspuns:

In a-5-a mi-au lipsit 8 carti si nu a fost nicio problema, in a-7-a mi-au lipsit 3 carti si tot asa, n-a fost nicio problema, in a-8-a acusi cand insfarsit am reusit sa dau toate cartile s-a inchinat bibliotecara cand a vazut ca am toate cartile...
Eu zic ca difera de la scoala la scoala

| colosseum1337 a răspuns:

Va trebui sa o platesti

| Justinificatorul a răspuns:

Ești executat public