| alex495 a întrebat:

Ce se intampla la proba orala de romana la bac?

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Bună.

Extragi un bileţel şi îţi acordă cam 30 de minute în care tu să rezolvi subiectul.
După aceea te pune să citeşti şi te întreabă rezolvările la acelea cerinţe.

Peste 20 de minute ajunge autobuzul şi voi da şi eu oralul, mai multe îţi spun când ajung acasă.

O zi perfectă îţi doresc.

| Byana a răspuns:

Extragi o varianta de pe catedra, iti va da o foaie pentru notite, apoi te vor lasa aproximativ 10 minute sa raspunzi la cerintele de pe varianta pe care ai extras-o. In timpul asta vor raspunde ceilalti care au intrat inaintea ta. Oricum nu iti face griji sunt cerinte foarte usoare.

| Catacombe a răspuns:

Te va intreba chestii de romana, si tu trebuie sa rasunzi. adica fara foaie, spui ce gandesti