| anonim_4396 a întrebat:

Ce se va intampla cu elevii de la liceul ala din capitala, unde e scandalul ala? Adica, ma gandesc ca nu ii mai poate elimina chiar daca au dat bani sa ia examenul. Daca se uita cineva pe camerele de la bac, dupa ce s-au dat examenele, si vede ca ai copiat ma gandesc ca nu mai poate sa te elimine, probabil se vor lua de profesori, asa-i? Cred ca asa se va intampla si la liceul ala, nu-i mai elimina.

1 răspuns:
| GabrielaIoana a răspuns:

Din cate am inteles au dat celelalte examene la politie si procedura prin cara au aflat cine a dat spaga si cine nu consta in introducerea intr-o sala a unui numar de candidati si ii intreba pe fiecare daca stie de ceilalti daca au dat mita sau nu. Daca zicea o persoana da, a dat mita, elevut acela era retinut.Eu sincer asta am auzit acum 2 zile si ieri era alta varianta.Ii poate pune sa dea bacu la toamna in cel mai rau caz alta decizie mai rea nu cred ca va exista.