| LauraG3 a întrebat:

Ce sunt suveranitatea poporului si anglicanismul?

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

Suveranitatea poporului este un principiu fundamental pentru democratie care consta in capacitatea poporului de a-si dispune singur soarta.
Anglicanismul este o religie tipic englezeasca din perioada medievala care a fost introdusa in timpul domniei lui Henric al VIII-lea si care reprezenta "primatul" regelui in fata Papei.
Despte aceasta religie poti citi mai multe aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Biserica_Anglicană
Salut!

2 răspunsuri:
| klau123ful a răspuns:

Frate ai gresit categoria, si in plus este interzis rezolvarea temelor de orice gen pe acest site.