| andreutza_9696 a întrebat:

Ce titlu pot pune unei compuneri ( ceva mai amuzant) mersi:* steluta

Răspuns Câştigător
| Andra_1474 a răspuns:

Curcubeul Haios.idee-poti folosi 5 culori din curcubeu ca zilele saptamanii.si in fiecare culoare(zi)sa spui cate ceva amuzant despre un animal, om, obiect.etc.Copacul.fermecat idee-poti vorbi despre un copac aflat la tine in curte.si sa spui ca in fiecare vare ti se intampla cate ceva in copacul ala.ex:vorbesti cu fluturasi(personificare-haioasa)iti imaginezi ca esti printesa(ceva nostim)... dupa Extraterestrii sunt prietenosi! si spui ca intr-o zi te`ai intalnit cu un extraterestru (si il descrii)si vorbeati despre marte.lucruri de astea. sper ca te-am ajutat! Spor!

2 răspunsuri:
| Alexutzaaaaaaaa a răspuns:

Poi 'o intamplare hazlie
-

| Bybanu a răspuns:

Si compunerea despre ce este?straight facestraight face