| Anonimusdesteptu a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca nu am fost repartizată la niciun liceu?

Răspuns Câştigător
| EmmaEu a răspuns:

Ai acea brosura de la scoala? Vei gasi acolo mai multe detalii.
In toamna va avea loc a doua repartizare, unde vei intra la un liceu unde au ramas locuri libere. Succes! Poti cauta pe examenultau.ro sau admitere.ro.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Probabil ai avut medie mica de admitere si nu ai pus suficiente optiuni pe fisa. In toamna, completezi o noua fisa, cu optiunile pentru locurile care au mai ramas neocupate. Daca pui suficiente optiuni atunci, ai sanse la un loc. Dar nu te astepta sa mai ramana locuri la licee.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Sunt o gramada de locuri la licee.

| Violleta2022 a răspuns:

Te interesezi la ce licee au mai ramas locuri si te duci si te inscrii la unul din ele.

| Bernardus a răspuns:

O sa te dea la un liceu la care au mai ramas locuri

| Elifsu a răspuns:

Astepti repartizarea a doua.

| Rares_Topalu_2002 a răspuns:

Trebuie sa te duci in toamna sa dai iar examenul acela dar nu poti sa intri la Mircea de exemplu deoarece nu au mai ramas locuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rares_Topalu_2002):

Nu mai raspunde daca nu stii... Nu poate da iar evaluarea nationala in toamna din moment ce nici macar nu se desfasoara examenul in o a doua editie toamna.