| diana_6858 a întrebat:

Ce trebuie sa scriu in ipoteza demonstratiei si concluzie?

5 răspunsuri:
| DODoubleG a răspuns:

Ipoteza-datele problemei, ce ti se da, ce sti deja
concluzie-ce ti se cere sa rezolvi
demonstratie-demonstrezi ce ti se cere

| OrangeJuice a răspuns:

Ipoteza cuprinde detele din problema.Concluzia este ce iti cere problema sa afli, iar demostratia este rezolvarea problemei.

| Helăăău a răspuns:

De exemplu la o problema de mate(banuiesc ca la asta te referi...), in ipoteza scrii datele pe care le gasesti in problema, in concluzie scrii ce trebuie sa afli, iar la demonstratie scrii rezolvarea. happy

| MMihai a răspuns:

Ipoteza: Ce se dă./ Enunțul problemei / de la ce se pleacă./
Concluzie: la ce vrei să ajungi.
Demonstrație: modalitățile de trecere de la ce este în ipoteză la concluzii.
Explicat altfel : ipoteza=ce se dă, / concluzie = ce se cere, unde vrei (trebuie) să ajungi la final / demonstrația =rezolvare
Citește si tu teoria din cărțile de matematică și fizică.

| Iony_5207 a răspuns:

Ipoteza-ce se da
Concluzie-ce se cere
Demonstratie-rezolvarea.