| CIVIC1 a întrebat:

Ce va determina pe dvs. sa va retineti comportamentul ipocrit?
Eu cand am tendinta de a fi ipocrit o reprim prin convingeri precum, ura fata de minciuna, dorinta de adevar, respect fata de oameni, recunoastere nestiintei in anumite domenii, cererea de scuze, apelarea la logica, convingerea ca v-a trebui sa dau socoteala oentru aceasta in fata lui Dumnezeu, etc.
Pe dumnevoastra ce va motiveaza in constientizarea si reprimarea comportamentului ipocrit personal?

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

De fiecare data cand vad pe cineva ipocrit, ma opresc si ma gandesc in ce situatii am procedat si eu la fel in trecut.

1 răspuns:
| ioana748 a răspuns:

Incerc sa fac ceea ce spun si ce gandesc eventual.
Mi se pare mai simplu sa fiu in adevar personal.