| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceti? Teza la istorie sau la geografie? Ce ati alege sau ce ati ales?

19 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Geografie

| NoNameJunior a răspuns:

Salutari,Andreea!
mie istoria mi se pare mai usoara.deci:istorie.

| Gabiii97 a răspuns:

Depinde si de profesor.adica care iti esplica mai bine de ex eu am prof la geo oh go on pune numai 3 e rau incepi sa tremuri doar cand te uiti la el.Tu esti cel care alege. vezi ce note ai la aman2 materiile vezi la care sti mai bine.Eu cred ca la istorie e mai bine pentru ca inveti lectiile azi, le scrii la teza si a doua zi le uiti. bine nu tot k cv cv iti ramane in cap. BAfta si sa ne spui la ce ai dat si ce nota ai luat te pup:*

| Autumnfeelings a răspuns:

Istorie

| Tavy100 a răspuns:

Geografie, la istorie e prea greu (decat daca nu vrei sa dai la drept), la Geografie e mai usor pentru ca e o materie mai mica, de ex materie istorie 64% si la geografie 36%

Parerea mea e ca istorie e de 2 ori mai grea ca geografia

| Кристина21 a răspuns:

Pff chiar azi am dat la istoriethinking Nuj de ce dar pur si simplu nu inteleg geografia thinking Eu zic sa dai la ce crezi ca te descurci mai binehee hee Bafta:X

| FollowTheLight a răspuns:

Eu am ales istoria, e ca o poveste, si totul se leaga.Anul trecut am luat 10 la isotrie si 4 la geografie!
Geografia e prea seaca.Istoria este mult mai palpitanta si mai interesanta! happy

| criiisa a răspuns:

Eu am ales istorie. Mi se pare mai usor si mai putin de invatat avand in vedere ca unele lucruri tin si de cultura generala, adica personal cred ca aproape oricine stie ca au fost 2 razboaie intre daci si romani intre anii 101-102; 105-106 sau ca Burebista si Decebal au fost regii dacilor si Traian imparatul romanilor, in schimb la geografie este foarte mult de invatat toate grupele de munti cu ape si depresiuni si pasuri etc. Acum...depinde, daca iti place mai mult geografia si te pricepi, poti da la geografie, dar eu as recomanda istoria. Bineinteles depinde si de profesor: cum iti explica si cat de sever este...Succes in luarea celei mai bune alegeri!winking

| ZoOzOLe a răspuns:

Depinde si de profesor, si de materia la care stii mai mult, eu am ales in a8 a la istorie, iar acum am ales geografie

| Ditto a răspuns:

Eu am ales istoriea.dar ambele sunt foarte frumoasehappy tu trebuie sa alegi pentru ca tu stii la ce te descurci mai binehappy

| florinflorin14 a răspuns:

Mai bine alegi istorie. si eu am ales istorie si a fost bine am luat 10 pe amandoua semestrele. la geografie ai mult mai mult de invatat, acolo trebuie sa tocesti mult,
dar la istorie tine mult de logica si nu ai atatea lectii de invatat ca la geografie,unde trebuie sa inveti,toti muntii, toate apele, si multe alte chestii
funda?

| lidutzu a răspuns:

Hello,eu am ales teza la istorie.In primul rand tocesti 2-3 ore si gata, nu iti mai trebuie altceva.In schimb la geografie trebuie sa inveti toti muntii si toate grupele si trebuie sa stii si cu harta...Eu iti recomand la istorie, eu asa am dat

| BloodyBlade a răspuns:

La istorie mi se pare mai usor! Bafta oricum!

| Twixi a răspuns:

Am ales geografie happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Geografie, nu sunt asa de multi ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Geografie, e mai bine cu locuri si altitudini, decat cu ani si personalitati cat duce trenul.

| SoaDFanVali a răspuns:

straight face La istorie
Daca iti da subiecte de genu un text si sa raspunzi la niste intrebari pe baza textului.
E foarte usorhappy

| Extra a răspuns:

Geografia big grin

| Moncea_Paul_2001 a răspuns:

Eu as zice sa dai la geografie deoarece inveti 20 de denumiri pe harta si cateva observatii si gata.la noi si prfu de istorie o spus ca e mai usor la istorie. Deci la geogra