| anonim_4396 a întrebat:

Ceau TPU! Anul viitor o sa dau bacul si as dori cateva sfaturi de la voi big grin Sunt la mate info si trebuie sa aleg pe langa romana si mate inca o materie. Nu ma pot hotari dintre fizica (aia de a 10 termo si electricitate) si informatica. Stiu ca o sa ziceti ca ar trebui sa imi aleg materia la care ma pricep cel mai bine si care imi place, dar pur si simplu imi este foarte greu laughing) La fizica e fain ca sunt exercitii putine pe fise dar chestia ii ca daca ai gresit, de ex: nu ai scos bine o necunoscuta (se mai intampla happy ), ti s-au dus toate punctele de la problema, teoria e un pic multa, plus ca te mai incurci cateodata la acele operatii cu virgule si s-ar putea sa nu iti dea bine rezultatul.( e nasol la cat de mult ai lucrat si ai incercat sa le faci bine sad ) La info, subiectele de bac par usoare (cam vreo 65-70 % pentru mine laughing ) + ca am mai multe ore si deja incet-incet facem ceva pregatire pentru Bac, si nu sunt cine stie ce la info, dar nici elev slab tongue invat de 8-9 cam asa tongue Anul trecut, la fizica eram destul de buna, mai existau situatii in care am gresit problemele laughing Probabil si din acel motiv nu prea am mai facut variante si m-am lasat happy. Chestia ii ca eu vreau sa ma duc la o facultate de calculatoare si ma tot gandesc care e mai buna. (Normal ca ambele sunt, dar as vrea sa imi fie utila acea materie si la facultate si la viitorul servici ) A da, si la info invat limbajul Pascal, nu C/C++ laughing De saptamana asta, vreau sa incep sa fac variante si sa reiau totul de la capat, cum trebuie big grin. Fiecare raspuns conteaza! Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| RangelovStefan a răspuns:

Problemele la fizica se dau mai greu, cel mai bine biologie ori informatica. Deci eu zic ca informatica, sa-ti mai iei un meditator bun la care te ajuta sa inveti mai usor.