| anonim_4396 a întrebat:

Cei care ati mers la olimpiada de biologie. Dupa ce carti ati invatat? Sau ce materiale ati folosit?

Răspuns Câştigător
| lolium a răspuns:

Eu am fost 3 ani la rand la biologie si e destul de greu. nu e de ajuns sa inveti dupa un singur manual, trebuie sa citesti mult daca vrei sa faci ceva.
trebuie sa-ti iei un manual dupa care se preda la clasele cu 3-4 ore pe saptamana de biologie. cele de la editura corint sunt bune

| maddiemaddie a răspuns (pentru lolium):

Eu trec a XI-a si invat dupa manualul Corint si compendium Corint. Vreau sa iau macar o mentiune la nationala. Ce manuale ai folosit?

2 răspunsuri:
| LorenaAnca a răspuns:

Buna!
Eu am invatat de pe doua manuale diferite de biologie si niste foi scrise de profesoara cu care ma pregateam. Si aveam un CD tot de la profesoara cu lectiile care trebuiau sa le invat si cu niste teste pe care trebuia sa le fac dupa ce terminam lectia.