| xDicsii a întrebat:

Cei ce sunt la stiinte sociale, cum este? Vreau detalii

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

happy faci 2 ore de mate pe saptamana 3 de engleza 3 de franceza 2 de istorie 2 de geografie 2 de logica 2 de tic
1 desen religie si muzica 1 de chimie 2 de fizica 1 de latina
dai teza la romana, franceza, logica si geografie sau istoriehappy
In clasa X - a o sa dai teza la Psihologie
In clasa XI-a o sa dai teza la Economie
Nu dai teza din mate si nici bacuhappy
la bac poti sa dai din engleza sau franceza
din clasa a 11. a nu mai faci chimie

| lylo a răspuns:

Este ca in generala numai ca ai doua materii in plus: logica (care este cam grea, dupa parerea mea ) si T.I.C (calculatoare). Faci cate 2 ore pe saptamana de matematica pana in a 12-a (nu dai bac la mate) iar din a 11-a o sa ai o materie ''siinte'' unde faci fizica chimie si biologie. In a 10-a in loc de logica o sa faci psihologie, in a 11-a filozofie si a 12-a economie. Teza o sa dai la logica (in a 9-a) romana engleza si istorie sau geogrsfie. Funda? :*

| Elvina a răspuns:

Destul de nasol. Eu iti recomand filologia, unde din clasa a unsprezecea nu mai faci mate, bio, chimie, fizica. La stiinte sociale faci mate toti anii de liceu, dai teza la romana, istorie, franceza, logica in clasa a noua, psihologie in clasa a zecea, economie in a unsprezecea si filozofie in a douasprezecea. Mai bine la filo. Bafta!