| anonimanonnim a întrebat:

Cei de la liceul de arte HELP! Trebuie sa ma transfer anul urmator (clasa a X-a) la arte si nu stiu:
1. Ce inseamna compozitie ronde-bose cu 3 personaje.
2. Istoria artei si a arhitecturii.
Vreau sa mentionez ca n-am facut istoria AA la mate info si habar n-am ce trebuie sa fac. Daca e cineva dragut sa-mi explice in intrebari materia sau ce carte trebuie sa invat si ce inseamna ronde-bose si/sau sa vorbim mai multe in privat va primi o funda si o urare de la mine! Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| tamulici a răspuns:

Compoziția ronde-bosse este o compoziție în care personajele sunt în relief, care se poziționează în relief față de restul compoziției, precum poza de aici:
https://en.wikipedia.org/wiki/Relief

În paralel, aici îți explică exact ce se studiază în clasa a noua și pe ce ar trebui să insiști la istorie:
http://www.isjcta.ro/......a-IX-a.pdf

| anonimanonnim explică (pentru tamulici):

Multumesc! Pt compozitia ronde-bosse de ce materiale am nevoie?

1 răspuns: