| Vernusio a întrebat:

Chiar iti cer bacalaureatul cei de la postliceala pana cand termini postliceala? Ca in lege spune ca nu iti trebuie bacalaureat la postliceala.De ce iti cet, atunci?

3 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Ca sa primesti diploma de absolvire la postliceala iti trebuie diploma de bac

| RyanRo a răspuns:

Nu, nu ti se cere diploma de bac ca sa intri la postliceala, trebuie doar sa te inscrii.

| minrest a răspuns:

''Postliceala'', adica dupa liceu, adica cu bac-ul luat. Dar ei te lasa sa duci diploma mai tarziu. Ce lege spune ca poti absolvi postliceala fara bac?