| jetix a întrebat:

Cine a fost cel mai inteligent om din lume?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Daca ar trebui sa votez, as spune Albert Einstein.Pe de alta parte IQ-ul lui se presupune ca era 160, in timp ce Sharon Stone il are 154 iar recent un baietel de 6 ani a fost depistat cu un IQ de 176, deocamdata nu elaboreaza teorii complicate, doar recita numele presedintilor americani in ordinea in care au servit la Casa Alba si alte minuni de genul asta. Dupa cum vezi, poti avea un IQ mare si contributia ta la bunastarea omenirii sa fie doar Basic Instinct...

27 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esop a fost cel mai intelept.Inteligent iaca, nu stiu.

| Teooo a răspuns:

Daniel Tammet cred.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ca au fost mai multi, doar ca testele de IQ nu se faceau si in antichitate sau evul mediu, asa ca noi stim doar de Einstein.
I.Love.Cats., n-am auzit de geniul tau, dar referotor la intrebarea ta, spune-mi ca-s anormal, insa eu nu as refuza milionul de dolari. I-as lua pe loc si as cutreiera cu ei intreaga lume. As vrea sa vad cit mai multe locuri, sa cunosc cit mai multe culturi. Mi-as lua prietena si am hoinari tot timpul... ai ce vedea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar era sa nimeresc reclama, nu stiu cum o prind mereu, da am dres-o laughing

| vilmaristul a răspuns:

Einstein, newton, lomonosov, puschin chiar si eminescu
si multi altii ca ei
inteligenta suprema si unica nu cred ca exista pe pamant, ci
undeva la milioane de ani lumina, pentru ca ne au,, descoperit" si
ne au dat sansa de a ne pune astfel de intrebari

| papushikroz a răspuns:

Eu laughing glumesc
Cred ca a fost Einstein.

Răspuns utilizator avertizat
| chr_7518 a răspuns:

Albert Einstein frate

| premamotion a răspuns:

Sa nu confundam inteligenta cu intelepciunea... Sunt doua lucruri total diferite... si cred ca cea mai importanta este ultima...

| alecs871 a răspuns:

Chuck Norris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albert enstein

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai destept om din lume ar fi fost William James Sidis

| Etic a răspuns:

Cel mai destept om din lume a fost William James Sidis al carui IQ a fost estimat intre 250-300. A absolvit Harvard-ul la varsta la care unii nu terminasera nici liceul. La 8 ani stia 8 limbi straine, in total pe parcursul vietii a invatat 40 de limbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sidis, se presupune ca-si putea accesa resursele considerate inconstiente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai destept om din lume este autist.Problema este ca nu stiu cum il cheama dar stiu ca acel om are o memorie nemai intalnita. A memorat absolut toate cartile din biblioteca din wasington u. s. a si el poate sa calculeze cu cateva milesime de secunda mai mult decat un calculator performant si el a fost cel care a reusit sa calculeze inca vreo 100 de cifre la nr. PI si are vreo 50 de ani deci cred ca el este cel mai destept om din lume de fapt a fost declarat cel mai destept om din lume...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conform unei carti numita Serge Ciccotti -150 de experimente pentru cunoasterea sexului opus, cea mai inteligenta persoana din lume este o femeie pe nume MARILYN VOS SAVANT cu un QI la varsta de 10 ani de @260, iar la varsta adulta cu un QI = 196. asa ca nu e einsteinbatting eyelashes

| OnlyPandah a răspuns:

De ce Albert Einstein? De ce mereu un baiat si nu o fata? Fetele nu au facut nimic in istoria asta? Ar trebui sa ni se recunoasca valoarea!:@:@:@:@:@...
Daca m-as putea intoarce in timp as schimba trecutul. Dar, nu pot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

William James Sidis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu nu e om, dar altcineva nu il poate inlocui. Poate sa surprinda acest raspuns, dar inteligenta poate fi redusa la zero atat timp cat totul e ciclic pe acest Pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Homo Sapiens

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu frate!

| vladi123 a răspuns:

Cred ca Einstain

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mayashii aia sau cine stie si apropo valentino nu mai suferii de rasism al sexului, uite ex "tu" de asta nu va este recunoscuta valoarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Einstein

| LolLzz a răspuns:

Tao Terrence are un IQ de 230 la varsta sa actuala de 35 ani

| Laurentiu_Stefan_1990 a răspuns:

Einstein a fost un geniu, dar cel mai inteligent om din lume, potrivit unora ar fi Johann Goethe sau Leonardo da Vinci https://amiiko.ro/descopera/cel-mai-mare-iq-din-lume/