| 211wasgnij a întrebat:

Cine a proiectat clădirea Operei din Sydney?

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Cladirea operei din Sidney a fost proiectata de danezul Jorn Utzon.

6 răspunsuri:
| Roxysad a răspuns:

A proiectat-o danezul Jorn Utzon...el era arhitectul funda?

| odorash a răspuns:

Cladirea operei din Sidney a fost proiectata de danezul Jorn Utzon.

| mnopqr a răspuns:

Opera din Sydney a fost realizata de arhitectului danez Jørn Utzon.
Te poti documenta mai mult pe wikipedia:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Sydney_Opera_House

| mnopqr a răspuns:

Opera din Sydney a fost realizata de arhitectul danez Jørn Utzon.
Te poti documenta mai mult pe wikipedia:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Sydney_Opera_House

| BeibbG a răspuns:

Sydney Opera House (în limba română, Casa {Clădirea) Operei din Sydney), localizată în vârful unui promotoriu ce străjuiește portul orașului Sydney, Australia, este una dintre cele mai distincte și celebre clădiri ale secolului XX, proiect, design și realizare a arhitectului danez Jørn Utzon.

| Gina1 a răspuns:

Pai cred ca a fost proiectata de catre Utzon...