| Dreamworks a întrebat:

Cine are lista de lecturi pentru clasa a 10a? Vreau ordinea cronologica a lecturilor ce le vom face la scoala. Macar primele 2-3 ca sa le am citite pana incepe scoala.

FUNDA! big grin

1 răspuns:
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Uite ce o sa studiati daca profesoara voastra face dupa manualul de la editura corint, si urmareste manualul-povestea lui harap alb, hanul ancutei, la tiganci, ion, enigma otiliei, ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi, morometiim o cercetare critica asupra poeziei romane de la 1867, Mihai Eminescu-oda, si dorinta, alexandru macedonski rondul rozelor ce mor, george bacovia-lacustra, ion barbu-riga crypto si lapona enigel, scrisoare pierduta, cantareata cheala-eugen ionescu, si daca nu faceti, ei bine, la tiganci ion, si ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi sunt obligatorii, succes in clasa a 10!