| anonim_4396 a întrebat:

Cine e Anonymous ăsta? Și care e treaba cu Illuminati?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Illuminati sunt sau au fost niște conspiraționiști care se plectiseau. Și au zis ei, hai să creeze o legendă pe seama lor, că salvează ei lumea.

| aXy99 a răspuns:

Ordinul Iluminaților a fost o societate secretă fondată la 1 mai 1776, în Ingolstadt, de Adam Weishaupt, care a fost primul profesor de drept canonic de la Universitatea din Ingolstadt.
Ce auzi pe net acum, sunt basme.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Annonymous reprezintă un concept în care mai multe comunități de utilizatori există într-o societate anarhică și luptă pentru libertatea internetului împotriva ocultei și corporațiilor mondiale

Illuminati? hmm inca se mai vorbeste despre o societate secreta care nu isi va leak-ui niciodata informatii de genu Ce fac? Cum de reusesc sa manipuleze ""? Unde se situeaza?

| DarthNiger a răspuns (pentru AnatoliyMikhailov):

Anonymous nu lupta numai pentru libertatea internetului, ci si pentru protejarea oamenilor in general, au luptat impotriva ISIS-ului, impotriva Scientologiei unde au facut publice secrete ale acestei secte periculoase, impotriva organizatiei KKK si asa mai departe.