| anonim_4396 a întrebat:

Cine e cel mai bogat din lume? Raspunsul corect valoreaza o medalie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bogat om de pe planeta asta, sint eu. Atunci cind ma simt bine, atunci cind sint fericit. Sincer, atunci sint cel mai bogat om de pe pamint. Este o cursa continua in care mai sint depasit, dar revin din nou in frunte si air sint depasit si iar revin in fata... si tot asa. Iar in momentul asta se intimpla, sint di nou in frunte, sint din nou cel mai bogat dintre bogati big grin, dar nu intru in amanunte pentru ca nu vreau sa ma invidiati rolling on the floor Totusi cineva stie big grin tongue

40 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Saracul pentru ca nu are nicio grija, sau prostul pentru ca are mintea odihnita mereu.

cami
| cami a răspuns:

Cel ce are sanatate, familia si prietenii langa el.
Asta`i cu adevarat un om bogat.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Bill Gates.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Cel mai bogat om din lume probabil e vreun lord ar drogurilor care nu o sa apara niciodata in topul celor mai bogati. Banii adevarati se fac din afaceri ilegale.

Shin
| Shin a răspuns:

Anul acesta Bill Gates a redevenit numarul 1 pe lista miliardarilor happy
Shin.

| pep a răspuns:

Daca te referi la bogatia materiala, raspunsul este urmatorul :cel mai bogat om din lume nu este cel care are cel mai mult ci cel care are nevoie de cel mai putin.

| JackieSue a răspuns:

Bill Gates

| afrodita17 a răspuns:

Si raspunsul castigator este?!?

| dulshe a răspuns:

Mexicanul Carlos Slim e cel mai bogat om din lume. Bill Gates trece pe locul doi

| Princessee a răspuns:

CEl sanatos, cu o familie fericita si sa castige o suma modica.

| zuly a răspuns:

Cel mai bogat din lume este omul cu adevarat fericit.
daca esti fericit, inseamna ca nu iti lipseste nimic, cel mai bogat om este cel caruia nu ii lipseste nimic, nu?happy

| dreamerlainen a răspuns:

Conform topului publicat de Forbes, Bill Gates e cel mai bogat om din lume, avand o avere ce se invarte in jurul a 40 de miliarde de dolari. Este urmat in clasament de Warren Buffet (37 mld) si de mexicanul Carlos Slim, patronul America Movil (35 mld).
Ultimul a pierdut 25 de miliarde fata de 2008!

| BluePuff_3062 a răspuns:

Bill Gates.

| nutzu' a răspuns:

Depinde la ce fel de bogatie te referi:
1.Materiala-Bill Gates probabil
2. Spirituala-Papa
3.Culturala-Grigori Perelman
4.Sufleteasca-Omul fericit, sanatos, cu o familie fericita, intr-un mediu fericit, trai decent:pentru definitia aceasta nu gasesc un om momentan.

Acesta sunt tipurile de bogatii, si oamenii corespunzatori fiecareia.
Sper sa te ajute raspunsul meu.

| Little Kid a răspuns:

1.Bill Gates 46 miliarde de dolari
2. Warren Buffet 44 miliarde de dolari
3.Lakshmi Mittal 25 miliarde de dolari
4.Carlos Slim Helu 23, 8 miliarde de dolari

| Razvy197 a răspuns:

Bill Gates

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oficial? sunt astia enumerati mai sus! neoficial? te apuca dracii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iata lista celor mai bogati 20 de oameni ai lumii:

1. Bill Gates, 40 miliarde de dolari. Microsoft, SUA.
2. Warren Buffett, 37 miliarde de dolari. Berkshire Hathaway, SUA.
3. Carlos Slim, 35 miliarde de dolari. Telecoms, Mexic.
4. Lawrence Ellison, 22, 5 miliarde de dolari. Oracle, SUA.
5. Ingvar Kamprad, 22 miliarde de dolari. Ikea, Suedia.
6. Karl Albrecht, 21, 5 miliarde de dolari. Aldi, Germania.
7. Mukesh Ambani, 19, 5 miliarde de dolari. Petrochemicals, India.
8. Lakshmi Mittal, 19, 3 miliarde de dolari. Mittal Steel, India.
9. Theo Albrecht, 18, 8 miliarde de dolari. Aldi, Trader Joe’s, Germania.
10. Amancio Ortega, 18, 3 miliarde de dolari. Zara, Spania.
11. Jim Walton, 17, 8 miliarde de dolari. Wal-Mart, SUA.
12. Alice Walton, 17, 6 miliarde de dolari. Wal-Mart, SUA.
12. Christy Walton, 17, 6 miliarde de dolari. Wal-Mart, SUA.
12. S. Robson Walton, 17, 6 miliarde de dolari. Wal-Mart, SUA.
15. Bernard Arnault, 16, 5 miliarde de dolari. LVMH, France.
16. Li Ca-Shing, 16, 2 miliarde de dolari. Diverse, Hong Kong.
17. Michael Bloomberg, 16 miliarde de dolari. Bloomberg, SUA.
18. Stefan Persson, 14, 5 miliarde de dolari. Hennes & Mauritz, Suedia.
19. Charles Koch, 14 miliarde de dolari. Koch Industries, SUA.
20. David Koch, 14 miliarde de dolari. Koch Industries, SUA.

sursa => hotnews.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspund si eu.
Dumnezeu (oricum s-ar numi el), pentru ca bisericile din intreaga lume au avut intelepciunea sa tot stranga, sa tot stranga.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bogat om din lume este gigi mecali

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel care are multi copii sanatosi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carlos Slim

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bill Gates

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bill Gates rămâne cel mai bogat om din lume

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bil gates

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bil gates este si va fi cel mai bogat om din lume

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carlos sim

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Saracu e mai fericit din lume dar numai ca sunt necajiti cand nu au bani sa mananca rolling on the floor