| deyutzzza a întrebat:

Cine este autorul cartilor Twilight?

Răspuns Câştigător
| flory9787 a răspuns:

Este Stephenie Meyer sper ca te-am ajutata. Funda? :d

9 răspunsuri:
| blackdragon_7370 a răspuns:

Stephenie Meyer a scris seria Twilight(pentru ca acesta este o serie, nu numai numele primei carti).Ea a mai scris de asemenea Gazda si Noua si scurta viata a lui Bree Tunner si banuiesc ca si alte carti care insa nu au fost traduse in romana. A incercat sa mai scrie si cea de-a 5-a carte din seria Twilight numita Midnight Sun(care ar fi avut aproape aceeasi actiune ca in primul volum numai ca povestirea s-ar fi facut de catre Edward) insa datorita unor persoane, este clar - necunoscute, care au publicat pe net primele 12 capitole, nu a mai continuat.

| necunoscut_2659 a răspuns (pentru blackdragon_7370):

Pacatsad mi'ar fi placut sa o termine si pe aceea:X ar fi fost mai tare:X

| tnxforthemms a răspuns:

Stephenie Meyer

| sunnyway a răspuns:

Salut, deyutzzza!

Autorul cartilor Twilight este Stephenie Meyer.

| LoveYou4Everrr a răspuns:

Stephanie meyer...a scris niste carti superbe.si daca iti plac cartile cu vampiri, poti sa citesti si jurnalele vampirilor de L.J.smith

| BeatriceNote a răspuns:

Stephenie meyer

| Kiddaxd a răspuns:

Stephenie Meyer

| ankutzyq a răspuns:

Buna,, Twilight este de fapt o succesiune de 4 carti, prima carte dand si numele seriei. Cele 4 carti sunt, in ordinea citirii si a publicarii lor: Twilight, New Moon, Eclipse si Breaking Dawn. Autoarea este o americana destul de tanara pe nume Stephenie Meyer...mie personal imi plac mult aceste romane, am privit si filmele! sint super

| Necrosy a răspuns:

Stephenie Meyer este autorul... Funda?