| Gabryel98 a întrebat:

Cine este student la medicina la Constanta?

Vreau sa stiu:din ce tematica se da admitere (din ce manuale)?

Fundita :*

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Sunt valabile manualele de Biologie şi manualele de Chimie organică corespunzătoare programelor analitice valabile pentru promoţia 2014, aprobate de Ministerul Educaţiei Naţionale. " - SURSA :
http://admitere.univ-ovidius.ro/......-medicina/

"Concursul constă dintr-un singur test grilă, care va conţine 100 întrebări astfel: 50 întrebări de Biologie; 50 întrebări Chimie organică.

Tematica probei de Biologie: Manualele clasei a XI-a – integral; Bibliografia – Sunt valabile toate manualele alternative de Biologie, care se găsesc pe lista Ministerul Educaţiei Naționale pe sitewww.edu.ro

Tematica probei de Chimie organică: Sunt valabile toate manualele alternative de Chimie organică, care se găsesc pe lista Ministerului Educaţiei Naționale pe site www.edu.ro" - SURSA :
http://admitere.univ-ovidius.ro/? s=tematica

Toate cele bune.