| Gamato a întrebat:

Cine imi poate spune si mie cum rezolv o problema in care zice sa stabilim domeniul de definitie cum ar fi f:A sagetuta B iar F(x)=x patrat -5! VA ROOOG DAU FUNDITA

2 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Rezolvarea este in felul urmator

A= cu mersul la scoala
B= cu statul la ore
F= atentia la scoala
unde x este egal cu un bun elev si medii bune
la fel si y este egal cu aspiratii mai inalte
introduc litera J
unde J= cu un job stabil si bun din care rezulta un salar minunat si o viata la fel.
Mult succes!

| Gamato explică:

Stupidoh go on.copil trist nu le mai tin minte pentru ca nu am mai lucrat de cativa ani cu ele si ca sa afle si inteligentii nu am nici o absenta.MULTUMEEESC!