| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie profilele de la liceu si la ce se da teza la fiecare.va roog sa ma ajutati straight face sunt a8a si nu stiu ce voi face anul viitor

2 răspunsuri:
| SaraJ a răspuns:

Bilingv engleza : engleza, romana, istorie/geografie, latina
filologie (simplu) : romana, engleza/franceza, istorie/geografie, logica (si apoi psihologie, sociologie, etc. in a10a, a11a, etc)
mate-info : matematica, informatica, romana (nu stiu sigur), biologie/chimie/fizica

totusi, eu zic sa te duci la profilul care-ti place tie cel mai mult si la care crezi ca te-ai descurca cel mai bine. Bafta

| belabel1 a răspuns:

Eu sunt la mate-info si termin anul asta.dai teza la matematica,romana, informatica si la alegere intre biologie, fizica si chimie.se fac multe ore de matematica(5-7) pe saptamana, vreo 3 de fizica, 3 de romana desi cred ca in clasa a 9-a se fac 4.si materiile pentru bac(asa cum dau eu poate se mai schimba peste 4 ani)matematica M1(cea mai complexa materie),romana,engleza si la alegere intre biologie, fizica, chimie si informatica.in plus se mai da atestatul la informatica(un fel de proiect in care prezinti o anumita tema aleasa si va fi program in pascal/c++,vfp...) si competentele digitale(un fel de TIC,adica lucru pe calculator:word, ppt, pagini web etc)big grin