| Crystal1807 a întrebat:

Cine imi spune si mie cum sa fac programul in c++la o problema la informatica? big grinau funda
pentru sirul lui Finobacci (1, 1, 2, 3, 5, 8,...), in care primii 2 termeni sunt 1, iar urmatorii sunt suma precedintilor 2. ex termemnul 3 este 1+1 adica 2.Eu trebuie sa scriu un agoritm care citeste un nr natural n si avoi va citi primii n termeni ai sirului. Ex pentru n = 6 se vor afisa 1, 1, 2, 3, 5, 8.

6 răspunsuri:
| SHINeeTaemin a răspuns:

Multumesc pentru fundita

| mariuseu12 a răspuns:

Asta e usor :
using namespace std;
#include
int main (void)
{int a1, a2, a3, n, i;
a1=1;
a2=1;
cout

| mariuseu12 a răspuns (pentru mariuseu12):

Scuze nu l.a afiat pe tot ti.l scriu din nou pe bucatibig grin

| mariuseu12 a răspuns:

Contacteaza.ma la an4ever_6696 si ti.l dau acolo ca aici nu.l publica pe tot big grin

| Crystal1807 explică (pentru mariuseu12):

Am reusit in cele din urma sa il fac..mersi oricum happy

| mariuseu12 a răspuns (pentru Crystal1807):

Cu pacerewinking