| anonim_4396 a întrebat:

Cine-mi poate zice o uratura pentru copii mici(6 ani)? Va rog mult! Un an nou cat mai bun!

3 răspunsuri:
| C0sminn a răspuns:

Uite doua link-uri care sper sa te ajute :
1. http://www.ostra.ro/traditii/uraturi

2. http://iup.ro/s/2900

Bafta si un an nou fericit!

| ilovecrazygirl a răspuns:

Aho,aho,cpoii si frati
stati putin si nu manati
langa noi va laturati
si cuvantu-mi ascultati.
maine anul se-noieste
plugusorul se porneste
si incepe a ura
pe la case a colinda
iarna-i grea
omatu-i mare
semne bune anul are
semne bune de belsug
de sub brazda de sub pluc
ia mai manati mai! hai, hai!laughing
la fel si tie un an nou fericit

| Paunnicusor12345 a răspuns:

Aho aho copii si farti stati putin si nu manti langa boi va alaturati si cuvantul mi-l ascutlati maine anul se noieste plugusorl se porneste si incpe a ura pe la casele colinda iarna-i grea omatu=i mare semne bune anul are semne bune de belsug pentru brazda de sub blug plugusor cu patru boi ia mai manati mai flacai LA ANUL SI MULTI ANI!