rroxi44
| rroxi44 a întrebat:

Cine poate sa-mi dea referiri la specializarea Foto-Video prelucrare multimedia... sau asa ceva. Ce anume se cere la admiterea in facultate? Care sunt conditiile - examen? in ce consta? si daca cineva a terminat acest profil, este student sau chiar profesor - ce anume poti sa faci (unde sa lucrezi) cand ai terminat facultatea?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pai, ori in presa, ori la o facultate de profilul respectiv! Ori la o agentie de publicitate, unde cu asa ceva se ocupa! >> conceptie, editare, prelucrare, printare!

2 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Banuiesc ca intrebarea ai pus-o doar asa...Amanunte de tipul asta la "aduni" de pe site-ul sau secretariatul facultatii respective, abordind studenti mai mici sau mai mari care vin/pleaca de la cursuri... Dar tu ca "expert", precis stii asta... thinking
PS-Eu te pot eventual ajuta doar cu info. despre IAIM

Bula
| Bula a răspuns:

O asemenea specializare se va face anul acesta la Universitatea Babes Bolyai din Cluj - Facultatea de teatru si televiziune.
Datele de contact le gasesti aici: http://admitere.ubbcluj.ro/oficii.html