| veronica3513 a întrebat:

Cine stie ce inseamna pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza?

Răspuns Câştigător
| ZEU93 a răspuns:

Metoda de examinare in cazul unei alterari a plamanului

7 răspunsuri:
| FreshDreams a răspuns:

E boala provocata de cenusa vulcanica, nu?

| Chérrrie a răspuns:

Metoda de stabilire a compozitiei armonice a semnalelor vorbirii prin analiza impulsurilor obtinute cu electroglotograful... p.s: este cel mai lung cuvant din limba romana si are 44 de litere...:*

| ღAnonimღ a răspuns:

@veronica, tu ar trebui sa primesti funda defap pentru ca ai pus aceasta intrebare!

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeea_2224 a răspuns:

Pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza - este cel mai lung cuvant din limba romana si are 44 de litere, urmat de ELECTROGLOTOSPECTROGRAFIE – 25 de caractere cel mai lung cuvant cuprins in DEX 1998 care inseamna: "Metoda de stabilire a compozitiei armonice a semnalelor vorbirii prin analiza impulsurilor obtinute cu electroglotograful"
electroglotograf=aparat electronic care permite vizualizarea și înregistrarea vibrațiilor glotale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metoda de stabilire a compozitiei armonice a semnalelor vorbirii prin analiza impulsurilor obtinute cu electroglotograful"… hmhm ce inseamna electroglotograf?
electroglotograf=aparat electronic care permite vizualizarea și înregistrarea vibrațiilor glotale
Stii ca exista pe net dex, nu?

| spread a răspuns:

? asta-i cuvant?