| Nimenialta0999 a întrebat:

Cine stie sa rezolve unrmatoarea problema primeste fundita
+ si + =
- si +=
+si-=
-si-=

Răspuns Câştigător
| DEBrown a răspuns:

1) +
2) -
3) -
4) +
Este o regula de semne. Unde ai doua semne diferite iese minus, iar unde ai doua semne identice iese plus. tongue

7 răspunsuri:
| Ea a răspuns:

+ si + = +
- si += -
+si-=-
-si-=+
Asta dacã este vorba despre înmulţire sau împãrţire.

| Alessandraaaa a răspuns:

Semnele identice se dau ''+'' iau cele diferite ne dau ''-'':X

| ßu_6914 a răspuns:

La prima da +
la a doua da -
a treia -
a patra +
happy

| SweetGirl_9963 a răspuns:

Va lamuresc eu pe toti : semnele + si - tin locul unor numelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai ste`chiş în freză!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba dati stupid si nefolositor pentru ca nu am inteles intrebarea. ca e formulata ca un cac... nu e formulata bine. si aia nu e o problema oh go on.

Puteai sa spui ca e vorba de schimbarea semnelor la matematica. daca iti dau eu? + si - fara+ dar cu - si ++++ Intelegi?straight face

| postpusul a răspuns:

+;-;-;+. funda te rog cas matematician