| SMarius a întrebat:

Cineva de la MEDICINA TIMISOARA pe aici? Din toamna incep si eu si as vrea sa stiu de ce chestii am nevoie:halate,trusa chirurgie, ceva carti anume?

6 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

De halat cu siguranta vei avea nevoie. Trusa chirurgicala? laughing Poate ti se va cere sa ai pensa si bisturiu (repert POATE!), cat despre carti in principiu trebuie sa astepti pana cand vei incepe ca sa vezi ce vor profesorii pentru ca fiecare are alte pretentii.

| SMarius explică (pentru Dana211):

Bisturiu si pensa...pe alea de unde le pot lua? big grin

| Dana211 a răspuns (pentru SMarius):

E putin probabil sa ti se ceara asa ceva deci nu cred ca are rost sa te agiti ca iti cumperi momnetan. De cumparat poti sa incerci pe la diferite magazie specializate unde se gasesc teniometre si chestii de gen dar repet: e posibil sa nu ai nevoie!

| SMarius explică (pentru Dana211):

Pe la ce ora incepe festivitatea de deschidere de vineri?

| Dana211 a răspuns (pentru SMarius):

Facultatea incepe pe 1 adica luni iar ora nu am de unde sa o stiu pentru ca nu e peste tot la fel. Uita-te la ei pe site si vezi ca poate e afisat.

| trolololo a răspuns:

Nu îți face griji, în primii ani ai sa înveți teoria pe rupte. Abia pe la sfârșit o sa ai nevoie de asa ceva.
Cărțile le recomanda profesorii.