| SingleForOne a întrebat:

Considerați că procesul de a deveni medic în România este prea lung?

Cum se compară față de alte țări mai dezvoltate?

Cum ar putea fi scurtat procesul, pe mai puțin ani?
Răspunsuri realistic vorbind.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E mai scurt ca un america de exemplu. Si nu e "prea lung" cand e vorba de viata oamenilor nu te joci cu 3 ani sau fara frecvență. Nici nu ar trebui scurtat, din contra lungit la cat malpraxis e pe la noi.

| SingleForOne explică (pentru Wr3nch):

De ce ar trebui prelungită perioada de studiu pentru a rezolva problemele de malpraxis, dar nu s-ar ocupa de eficientizarea studiilor și mediului din spital?