| PicosMarian a întrebat:

Contacta)

Ajutor, am făcut două abonamentele pentru frații mei pe numele bunici, când încerc să mă loghez cu emailul folosit in momentul in care am creat abonamentul îmi spune ca este inexistent...iar când încerc cu Nr de telefon, că implicit nu mă pot loga direct cu Nr, și să schimb din my account. unde ce sa vezi NU EXISTA chiar daca am introdus emailul...
Ce sa fac?
Țin să menționez că îmi este arătat în email că au accelasi cod de abonat și nu știu cum îmi dau seama pentru ce cod de abonament plătesc factura
Nu pot vizualiza facturile nicăieri dat fiind că am ales opțiunea prin SMS/email...
Primesc email numai când a trecut data scadenta sau este foarte aproape

2 răspunsuri:
| hahahahehehe a răspuns:

La ce retea ai facut? Daca e la Digi poate te pot ajuta.

| PicosMarian explică (pentru hahahahehehe):

Telekom...