| IcsD a întrebat:

Cred ca o sa para absurd... dar cine ma poate ajuta si pe mine cu transformarile pentru unitati de masura... sunt total afona la aceasta parte. mai ales acum ca a venit o profesoara destul de exigenta... big grin Heellp! p. s. ( nu incepeti cu :" ai cumva 3 ani?" sau ceva de genu daca vreti sa ma ajutati bine ) Multumesc!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cartea de matematica te poate ajuta.

cami
| cami a răspuns:

Sa transformi ce? Gradele Kelvin in Celsius?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dar profesorii ăia ce Doamne Iartă-mă fac? Așteaptă să le dați "dreptul" pentru a vă promova și atât?
Pune mâna și învață, că dai de naiba: www.echivalente.ro
Succes la matematică.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o chestie atit de simpla...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, la unitati de masura pentru.metru:milimetru-centimetru-decimetru-metru-decametru-hectometru-kilometru.Si de exemplu:1mm=0, 1cm
1km=1000m

| DoctorX a răspuns:

Poti folosi chiar si Google. Tot ce ai de facut e sa scrii in casuta de cautare transformarea pe care vrei sa o faci siii... gata.