| Stephanie_2552 a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa fac contestatii?
La evaluarea nationala, am luat 10 la romana si 9, 9 la mate. Profesoara de mate zice ca ar trebui, daca am facut totul perfect. Totusi, mi- e frica sa nu iau o nota mai mica decat cea initiala.

9 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

Esti tocilara sau ceva de genu? E o gluma?

| ToxicDump a răspuns:

Esti nebun? Doamne fereste nu fa... bucurate ca ala is note foarte mari, noi sanem la clatsa speciala si numa o nota de 10 a fost, asa ca stai inloc.

| Damasc a răspuns:

Aha.deci pentru 10 sutimi tu vrei sa faci contestatie? N-a- decat sa faci, dar te vei trezi cu o nota de 7 sau 8.

| Cineva_5088 a răspuns:

In locul tau m-as sinucide, pe bune! Cum sa iei doar atat la mate? :-o Vaii, esti de ras. straight face

| AndradaAndradaAndrada a răspuns:

Buna!
Ai luat niste note mari! Felicitari!
Deci, 9.9 este o nota foarte buna. Daca nu esti sigur si ti-e frica, atunci nu fa contestatie. Intr-adevar, trebuie sa te gandesti ca poate sa iti scada nota. in orice caz, e o nota foarte buna.
Decizia iti apartine.
Succes!

| IceCube a răspuns:

Este bine, nu face!

| CrissCC a răspuns:

Nu fa contestatie.De cele mai multe ori la contestati nota mai scade.Acum este alegerea ta, dar ai luat note mari.

| Ariia a răspuns:

Si 9, 9 nu e bun? Corectie 9, 9 e excelent. Bucurate. Eu as zice sa nu dai contestatie pentru ca atunci te vor taia la sange adica orice micuta greseala ti-o scade. Pt ca i enervezi.

| ixStronger a răspuns:

Sa nu faci ca apoi de-al dracu' o sa-ti corecteze astfel incat sa-ti dea o nota mult mai mica