| alexcuamare123 a întrebat:

Credeti ca vor fi vreodata normalizati pantalonii scurti in scoli/licee/facultăți?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vrei să mergi si in lenjerie intimă? Acolo te duci să inveți, nu să faci parada modei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normalizati?
e asa de bun simt in niste unitat de invatamant, administrative samd sa nu mergi cu picioarele goale, zic si eu asa.

| johnnny123 a răspuns:

Oare bikinii vor fi vreodată "normalizați" în unitățile de învățământ?

Pe bune acum, este chiar atât de greu să porți pantaloni lungi în alea câteva ore cât stai la școală? Oamenii care merg la serviciu cum pot să facă asta în fiecare zi?

| Dismally a răspuns:

Posibil, sunt tari in care si politistii poarta pantaloni scurti. Cand clima se incalzeste se vor schimba si hainele cu care poti merge in anumite locuri.

| ReddY25 a răspuns:

Din fericire, nu

| mODIN a răspuns:

Nu. Deja mi se pare ridicol cum au voie sa se imbrace elevii.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu cred

| LisaJulie a răspuns:

Nu mergi la plaja, mergi intr-o instituție! Știu ca e cald dar 5-6 ore nu mi se pare sufocant

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Când eram eu la liceu dacă te vedeau în pantaloni scurți, profesorii îți puneau direct absenta fără discuții

| adryang78 a răspuns:

E foarte posibil să le vină vreodată aleșilor noștri și trăsneala asta. La câte idioțenii debitează și fac, nu m-ar mira. Totuși, eu, unul, sper să nu. Chiar nu mai este nevoie de vreun impuls, deja decența și bunul simț sunt flori rare în rândul elevilor și nu numai. Dintr-o sală de clasă doar perechile de craci goi mai lipsesc. big grin

| Jessica1235 a răspuns:

La facultate am colegii care vin în pantaloni scurți. Dar unele exagerează, pur și simplu se pot vedea prea multe zone ale piciorului care ar trebui acoperite (și ghici ce? Sunt femei în toată firea, nu copii). Având în vedere că sunt la facultatea de sport e ceva normal să vi îmbrăcat așa.

| BobTheCat a răspuns:

Nu, si sper ca nu se va intampla asta vreodata! La o adica, e o institutie, nu poti "defila" in pantaloni scurti! Sigur poti suporta pantalonii lungi macar cateva ore, nu?

| Justme111 a răspuns:

Dacă sunt pantaloni scurți decenți, cu o lungime normală, da, se permit. Problema e că tinerii din ziua de azi doresc să atragă cât mai mult atenția și să fie îmbrăcați la școală de zici că merg la casting pentru vid**chat. În unitățile de învățământ și nu doar, dar ne limităm la asta, ar trebui să fie puțin respect, decență din partea tuturor inclusiv prin îmbrăcăminte. La facultate deja e altceva. Nu mai îți are nimeni grija. Dar deja ești major, tu răspunzi de faptele tale, care mai mult duc spre negative dintr-o îmbrăcăminte indecentă, deci mare grijă.