| GAMERULPONTON a întrebat:

Cu ce medie se intra in armata? in clasa 0-4 am avut media FB si in a 5 a 8.96
In a 6 a cu 8.35...
Am sanse daca iau in clasa a 7 a si a 8 a intre 8.80 si 9?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt sanse numai daca pui mana serios pe carte si inveti, fiindca in situatia actula nu ai sanse.
Dar mai ai 2 ani de invata si de data asta daca pui mana serios pe carte, sa iei numai note de 9 si 10, ai o sansa sa intri la un liceu militar.

4 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Ce vrei ma tu? te referi la LM?

| LisaJulie a răspuns:

Trebuie sa ai media la Evaluarea Nationala de preferat între 8.50 și 9, multe sunt peste 9

| MeisterSchnitzel a răspuns:

La liceul militar intrii cu media de la EN, nu cu media pe gimnaziu (iar de media din clasele primare nu-i pasăm absolut nimănui, îți zic de pe acum).