| Ueheus a întrebat:

Cu ce profil de liceu am cele mai multe sanse sa intru la o facultate de business?

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Profilul de servicii, specializări de contabilitate, economie, alimentație și turism, și alte servicii. Mai exact, tehnician în activități economice, în administrație, în activități de comerț, în turism, în gastronomie, în organizarea de evenimente (6 la număr, pot fi mai multe). De regulă, criteriile de a intra sunt destul de lejere, în unele facultăți s-ar cere numai un eseu motivațional și pe baza notelor de la bacalaureat, deci ai putea avea șanse să intri la facultatea de business și/sau economie și/sau finanțe din mai toate profilurile din liceu, chiar și uman (care n-au nici-o treabă cu matematica în niciun fel), cu specializare în istorie sau literatura sau științe sociale, etc.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Liceul economic, profil contabilitate